Tento rok nebereme objednávky. Firma a značka jsou momentálně k prodeji. V případě zájmu kontaktujte marketing@mplusd.cz. Děkujeme za pochopení.

warp car

O produktu

Přidejte tekuté řetězy do výbavy svého auta! Počasí Vás může PŘEKVAPIT, ale už NE ZASKOČIT.

Klasické kovové články řetězů nahradila moderní chemie. Speciální sprej se aplikuje na vzorek pneumatiky, po rychlém zaschnutí vytvoří vrstvu zvyšující přilnavost pneumatiky na kluzkém povrchu.

Nejčastější použití Tekutých řetězů

  • při ledovce
  • při vyjíždění ze zasněženého parkoviště
  • při jízdě na zledovatělém úseku
  • při jízdě vyjetými kolejemi
  • při jízdě do kopce
  • při brzdění na kluzkém povrchu

Tekuté řetězy jsou plně biologicky odbouratelné.

Tekuté řetězy zajišťují třikrát lepší přilnavost na zasněžené či zledovatělé vozovce. Přilnavost se zvyšuje v teplotách pod bodem mrazu. Tekuté řetězy vydrží několik stovek metrů až pár kilometrů a z pneumatik se samy odstraní jízdou. Přípravek nezpůsobuje žádné poškození pneumatik, silnice nebo příjezdové cesty.

Naším cílem je zvýšit bezpečnost na zimních silnicích, učinit jízdu na kluzkém povrchu jednodušší a jistější a všem řidičům pomoci v situacích, jako jsou jistý rozjezd nebo brždění na ledu a sněhu.

Testovali jsme pro Vás Tekuté řetězy. Dle našich výsledků snižují riziko dopravních nehod způsobených zhoršeným stavem vozovky. Díky své velikosti lze přípravek pro okamžité použití pohodlně uložit kdekoliv ve vašem automobilu. Přípravek nezpůsobuje žádné poškození povrchu vozovky ani pneumatiky.

Každý řidič by měl mít Originál tekuté řetězy ve svém voze a být tak připraven na jízdu na sněhu a jiné nečekané komplikace na silnici.

Pozor! Přípravek ze zákona nenahrazuje klasické kovové řetězy.

 

Normální kovové řetězy na vozidlo

Sněhové řetězy by měly zůstat v zavazadlovém prostou po celou zimu. Nikdy nemůžete s jistotou vědět, kdy přijdou vhod. Praktickým doplňkem ke klasickým kovovým řetězům bývají rukavice a dnes již také Originál tekuté řetězy, které Vám pomohou v situacích, kdy je nasazování kovových žetězů pro jízdu na krátkou vzdálenost příliš složité.

 

Aplikace tekutých řetězů je v zásadě stejná jako u řetězů kovových, přípravek vždy použijeme na hnací nápravu vozidla. Klasické kovové řetězy se vždy nasazují na hnací nápravu vozidla. U aut s pohonem 4x4 je dobré zkontrolovat doporučení výrobce.  Po sundání kovových řetězů je vhodné z nich odstranit sníh a nečistoty a uložit je zpět do obalu. Doma se mají řetězy důkladně omýt vodou a před uložením do obalu nechat pořádně vyschnout.

U tekutých řetězů tato činnost odpadá, sprej po použití jen zavřeme a opět uložíme někam do našeho vozu, aby byl znovu rychle po ruce.

U kovových řetězů je důležitá pravidelná kontrola rovnoměrného opotřebení. Jejich otáčením lze docílit dvojnásobné životnosti a tím i zvýšit hospodárnost. Řetězy, u kterých je ojetá více než polovina průměru článku, již nejsou vhodné k dalšímu používání. 

U tekutých řetězů jen kontrolujeme, zda je ve spreji dostatek tekutiny, a v případě, že nám přípravek dochází, doplníme jeho zásobu.

88.86.104.104