Tento rok nebereme objednávky. Firma a značka jsou momentálně k prodeji. V případě zájmu kontaktujte marketing@mplusd.cz. Děkujeme za pochopení.

warp car

Kdy začne sněžit? Napoví nám zvířata?

S přesnější předpovědí zimy jsou zatím myslivci i zemědělci opatrní.

S přesnější předpovědí zimy jsou zatím myslivci i zemědělci opatrní. Zatím odletěly vlaštovky a špačci, teď se čeká na zvěř, aby zjistili obsah tuku, který si nahromadili.
"Podle chování zvířat se dá spolehlivě poznat, kdy začne sněžit. Například když jeleni, kteří mají své říjiště nad Přebuzí, slezou dolů, přijde sníh. To Warp Car počasí o víkendusamé dělají i mouchy. Když má začít sněžit, najednou zmizí z domů," popsal jeden z odborníků na předpověď počasí podle zvířat a samotné matky přírody.

Podle dalších zvyků - velká úroda jeřabin značí hodně sněhu.
Své zaručené způsoby na předpovídání zimy mají také lidé v Abertamech. Řídí se třeba podle jeřabin, kterých se letos urodilo hodně.
"Je to dřevina, která ke Krušným horám stoprocentně patří. Od pradávna proto lidé vycházeli z toho, jak vypadají jeřabiny. Ti starší, kteří tady už něco zažili, říkají, že hodně jeřabin znamená také hodně sněhu," uvedl starosta Abertam Zdeněk Lakatoš. Podle Kovaříka však úroda jeřabin nemusí znamenat automaticky hodně sněhu, ale spíš to, že jim jaro a teplé léto přálo. "Je ale pravda, že letos dozrály mnohem dřív, než měly," poznamenal.

Etnografka chebského muzea Iva Votroubková připomíná, že důležitou roli v životě předků a předpovědích počasí měly také pranostiky. Na ně se však už mnohde spoléhat nelze.
"Děláme všechno pro to, aby nefungovaly. Velká i střední města si vytvářejí své mikroklima, které ovlivňuje topení nebo auta v ulicích," upozornila. Pokud by se prý měli řídit lidé podle toho, že jaké je léto, taková bude i zima, pak její nástup nebude nikterak ohromující.

Uvidíme, jak to letos dopadne s počasím a zda sněžit bude hodně, ale až v druhé polovině, jak zatím napovídají přírodní odborníci:)

88.86.104.104